

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.003 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.2954 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 10 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.003 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 3925
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45653
Ext.Price$0.45653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45653 | $0.45653 |
| 10 | $0.37531 | $3.75310 |
| 25 | $0.36754 | $9.18850 |
| 50 | $0.35993 | $17.99650 |
| 100 | $0.32573 | $32.57300 |
| 300 | $0.31925 | $95.77500 |
| 500 | $0.31290 | $156.45000 |
| 1000 | $0.25391 | $253.91000 |
| 3000 | $0.23939 | $718.17000 |
| 5000 | $0.22570 | $1128.50000 |
| 10000 | $0.22057 | $2205.70000 |
